Jan Preisler, Tři dívky v lese
V Praze byl nalezen obraz českého malíře Jana Preislera Tři dívky v lese, o kterém se desetiletí konstatovalo, že ho vlastní Galerie moderního umění v Římě. Na tomto rozměrném plátně malíř dokončil svoji představu symbolistní kompozice v promyšlené a propracované finální verzi. V českých sbírkách, a to v Národní galerii v Praze a v soukromé sbírce, byly k němu dosud známy jen přípravné malířské skicy.
"Obrazy mají svůj vlastní život"
Obrazy, poté co opustí malířův stojan a ateliér, mají svůj vlastní život. Některé ctí „stabilitas loci“, a tak dodnes zůstávají tam, kam byly prvně umístěny. Jiné se za dobu své existence stěhovaly ze soukromé sbírky do obrazárny a naopak, byly prodány, konfiskovány a restituovány, nebo byly sňaty z původního hřebíku, aby stály někde v rohu, ležely zabaleny na půdě nebo stály za skříní. Odtud pak byly náhodou po létech nebo desetiletích vytaženy na světlo a znovu objeveny.
Nyní máte jedinečnou příležitost získat obraz do vlastních sbírek.
Mimořádná nabídka obrazu Jana Preislera (1872-1918) Tři dívky v lese, olej na plátně, 138x86 cm.
Signováno a datováno: JPreisler 906, finální verze z roku 1906.
Až do nedávna se mělo za to, že tento obraz vlastní Národní galerie moderního umění v Římě. Až svérázný objev v jednom pražském bytě to změnil. Jan Preisler ho neprodal hned po své úspěšné výstavě v Mnichově do Říma, ale českému sběrateli. V Praze tak tento obraz zůstal do dnešních dnů. Profesor Petr Wittlich s nadšením potvrdil jeho pravost, v roce 2018 si ho zapůjčila Národní galerie v Praze, kde byl vystaven spolu s obrazem z Říma, který podle nových zjištění znázorňuje Jaro. Jedinečnost pražského kompozičně vyváženého a barevně výrazného obrazu, který obohatil o nové dimenze poznání Preislerova díla, byla popsána předními českými znalci v katalogu k výstavě v NG.

https://shop.ngprague.cz/jan-preisler-nove-objevene-obrazy-new-discovered-paintings
Chcete- li být součástí tohoto mimořádného příběhu, může být i tento obraz součástí toho Vašeho.
Domluvte si s námi schůzku přes kontaktní formulář. Rádi Vás příběhem provedeme...
Made on
Tilda